فولادهای بلبرینگ و رولبرینگ

صفحه اصلیفولادهای بلبرینگ و رولبرینگ

فولادهای بلبرینگ و رولبرینگ

فولاد بلبرینگ و رولبرینگ

فولاد بلبرینگ یا فولاد یاتاقان از دسته فولادهای آلیاژی پر‌کربن و پر‌کروم است که با نام فولاد ۱۰۰CR6 و KLZ نیز شناخته می‌شود.

ترکیب شیمیایی این فولاد دارای ۱% کربن و ۱.۵% کروم است و مقادیر بالای کربن و کروم در این فولاد باعث ایجاد مقاومت بالا در مقابل سایش و افزایش چشمگیر سختی فولاد بلبرینگ ۱۰۰CR6 می‌شود.

انواع فولاد بلبرینگ و رولبرینگ

کاربرد فولاد بلبرینگ

همانطور که گفته شد به دلیل وجود مقادیر بالای کربن، کروم و مولیبدن در فولادهای بلبرینگ و رولبرینگ، این نوع فولاد مقاومت بالایی در مقابل سایش و فشار از خود نشان می‌دهدبه همین دلیل در ساخت انواع ساچمه، غلطک‌های کروی، مخروطی و استوانه ای، رینگ‌ها، دیسک‌ها و به طور کلی قطعاتی که نیاز به مقاومت بالا در مقابل سایش و فشار دارند استفاده می‌شوند.

انواع فولاد بلبرینگ و رولبرینگ

فولاد بلبرینگ ۱.۳۵۰۵ ( ۱۰۰Cr6 )

فولاد بلبرینگ ۱.۳۵۰۵ جزو پر مصرف ترین فولاد‌های بلبرینگ ایران است که با نام فولاد ۳۵۰۵ و فولاد ۱۰۰cr6 هم شناخته می‌شود.

در ترکیبات شیمیایی فولاد ۱.۳۵۰۵ مقدار زیادی کربن و کروم و مقدار کمی سیلیسیوم و منگنز وجود دارد که باعث ایجاد مقاومت در برابر سایش و سختی پذیری بالا در فولاد‌های بلبرینگ می‌شود.

از استاندارد های دیگر فولادهای بلبرینگ می‌توان به فولادهای زیر اشاره کرد:

فولاد بلبرینگ ۱.۳۵۲۰ ( ۱۰۰CrMn6 )

در فولاد ۱.۳۵۲۰ علاوه بر کربن و کروم، مقدار قابل توجهی منگنز هم وجود دارد که باعث افزایش مقاومت به سایش در این نوع فولاد‌ها می‌شود.

فولاد بلبرینگ ۱.۲۳۲۷ (۸۶CrMoV7)

فولاد ۱.۲۳۲۷ که با نام ۸۶CrMov۷ نیز شناخته می‌شود در دسته فولاد های ابزاری نیز دسته بندی می‌شود. از این فولاد در ساخت غلطک‌های استاندارد با همه قطرها جهت نورد سرد، غلطک پشتیبان و غلطک‌های مستقیم کننده استفاده می‌شود.

فولاد بلبرینگ ۱.۳۵۳۶ (۱۰۰CrMo7)

فولاد بلبرینگ ۱.۳۵۳۶ یکی دیگر از فولاد‌های آلیاژی است که با نام ۱۰۰CrMo7 نیز شناخته می‌شود. این نوع فولاد مقاومت بالایی در مقابل سایش و فشار از خود نشان می‌دهندبه همین دلیل از این فولاد در ساخت انواع غلطک‌های کروی، مخروطی و استوانه ای، ساچمه‌ها رینگ‌ها، دیسک‌ها و به طور کلی قطعاتی که نیاز به مقاومت بالا در مقابل سایش و فشار دارند استفاده می‌شوند.

فولاد بلبرینگ ۱.۲۰۶۳ ( ۱۴۵Cr6 )

در فولاد ۱.۲۰۶۳ مقدار بیشتری کربن نسبت به ۱۰۰CR6 وجود دارد و خواص مشابه فولاد ۱.۳۵۰۵ را دارد (کربن بین ۱۴۰ تا ۱۶۰)

فولاد بلبرینگ ۱.۳۵۳۹ ( ۱۰۰CrMnMo8 )

وجود مولیبدن در این استاندارد از فولادهای بلبرینگ موجب افزایش چقرمگی در این فولاد می‌شود.

قیمت فولاد بلبرینگ

قیمت فولاد همراه با نوسانات بازار تغییر می‌کند. شما می‌توانید جهت دریافت قیمت فولاد بلبرینگ ۱.۳۵۰۵ و مشاوره با ما در تماس باشید.

خرید فولاد بلبرینگ

برای خرید فولاد بلبرینگ ۳۵۰۵ و ثبت سفارش با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما در شبکه های اجتماعی