فولادهای فنر

صفحه اصلیفولادهای فنر
فولاد فنر

فولاد فنر

فولاد فنر

فولادهای فنری یکی از انواع فولادهای آلیاژی هستند که برای تولید انواع فنرها و قطعات دیگر در صنایع مختلف استفاده می‌شوند.

فولاد‌های فنر استحکام کششی و خاصیت ارتجاعی بالایی دارنددر این نوع فولاد آلیاژی، وجود سیلیس باعث افزایش خاصیت الاستیکی و کروم باعث ایجاد مقاومت در برابر خوردگی می‌شود.

۲ نوع از استاندارد های پر مصرف در صنعت ایران میتوان به فولاد ۱.۷۱۷۶ و فولاد ۱.۸۱۵۹ اشاره کرد.

انواع فولاد‌های فنر

ترکیب شیمیایی فولادهای فنر

فولادهای فنری معمولاً از آلیاژهایی تشکیل شده‌اند که شامل عناصری مانند کربن، سیلیسیوم، منگنز، کروم و وانادیوم هستند. درصد این عناصر و ترکیبات شیمیایی دیگر در فولادهای فنری به طور مستقیم بر خواص آن‌ها تأثیر می‌گذارد. عنصر کربن معمولاً به عنوان عنصر اصلی در فولادهای فنری استفاده می‌شود که باعث افزایش سختی و مقاومت در برابر خستگی می‌شود.

کاربرد‌ها و ویژگی‌های فولادهای فنر

فولاد‌های فنر این قابلیت را دارند که بعد از هر بار پیچ خوردگی، خمیدگی و فشردگی به حالت اولیه برگردند. این ویژگی در فولاد‌های فنر باعث شده تا کاربرد‌های فراوانی در صنایع مختلف داشته باشند.

  1. صنعت خودروسازی: فنرهای فولادی در خودروها برای انتقال بار، جذب شوک‌ها و حفظ استحکام و استحکام تعلیق استفاده می‌شوند. این فنرها در سیستم‌های تعلیق، فنرهای صندلی، فنرهای ترمز و سیستم‌های فشار هوا استفاده می‌شوند.

  2. صنعت ماشین‌آلات: فولادهای فنر در ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی برای جذب و تعدیل لرزش‌ها، تعادل و تعادل بار، و همچنین در مکانیسم‌ها و سیستم‌های تحریک استفاده می‌شوند.

از مهم‌ترین کاربرد‌های دیگر فولاد‌های فنر، ساخت قطعاتی همچون واشر‌ها، فنر‌ها، سیستم تعلیق اتومبیل و صنعت خودروسازی و صنایع الکترونیک و صنعت ساختمان می‌باشد.

قیمت فولاد فنر

قیمت فولاد همراه با نوسانات قیمت ارز تغییر می‌کندشما می‌توانید جهت دریافت قیمت فولاد فنر و مشاوره با کارشناسان فروش ما تماس حاصل کنید.

خرید فولاد فنر

برای خرید فولاد فنر و ثبت سفارش با کارشناسان ما در تماس باشید.

ارتباط با ما در شبکه های اجتماعی